Wystawa Podróż w świat konsol i gier wideo w APK WSG 17.03 – 22.03.2014

Wystawa "Podróż w świat konsol i gier wideo""Serwis Prehistoria.pl we współpracy z Instytutem Informatyki i Mechatroniki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zorganizował w dniach 17 – 22 marca 2014 roku wystawę pt. „Podróż w świat konsol i gier wideo„. Wystawę można było oglądać w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej. Przez ten czas można było oglądać takie eksponaty jak polski TVG-10, ostatnia konsola ze stajni Atari – Jaguar czy popularne, ciągle używane PlayStation 2 oraz Xbox. Można także było zagrać na przygotowanych do tego celu konsolach – Nintendo Entertainment System z grami Super Mario Bros., Chip’n’Dale, Probotector, The Legend of Zelda a także na dobrze znanym w Polsce Pegasusie z kartridżem 168 in 1. Nie zabrakło także gry muzycznej – Donkey Konga uruchomionej na konsoli GameCube oraz Atari 2600 z grą Pac-Man.
Na otwarciu wystawy, 17 marca, prelekcję pt. „Gry i konsole wideo – podróż przez historię” wygłosił Konrad Baśkiewicz – kolekcjonera konsol i gier wideo, pasjonat 8-bitowców, twórca serwisu prehistoria.pl, która cieszyła się sporym zainteresowaniem zgromadzonych osób.
Przez niecały tydzień wystawę odwiedziło około 200 osób, najwięcej zgromadziło poniedziałkowe otwarcie oraz sobota – ostatni dzień wystawy. W obu tych dniach pojawiło się około 30 osób.

Wystawa w mediach:

Express Bydgoski: Tak wyglądały konsole i komputery w XX wieku [WIDEO]

Express Bydgoski: Wirtualna prehistoria na wyciągnięcie ręki. APK zaprasza na wystawę

Akademicka Przestrzeń Kulturalna: Konsole XX wieku

Radio Uniwersytet: Radio Uniwersytet: Podróż w świat konsol i gier wideo

Bydgoszcz24: Bydgoszcz24: Podróż w świat konsol i gier wideo

Portal PSX Extreme: Podróż w świat konsol i gier wideo

Bydgoszcz Inaczej: Otwarcie wystawy ?Podróż w świat konsol i gier wideo?

Bydgoszcz Inaczej: Fascynujący świat Pegasusa i Atari

Wortal Kultura: Konsole XX wieku

Visit Bydgoszcz: Konsole XX wieku

MMBydgoszcz: MMBydgoszcz: Podróż w świat konsol i gier wideo